#DOBRYHASZTAG

Profilaktyka

Chcemy walczyć ze skutkami jakie niesie za sobą hejt i wykluczenie!

Według najnowszych danych trzech na czterech uczniów spotkało się z przemocą w Sieci, a ponad 30% z nich nigdy nie mówi nikomu o hejcie, z którym się mierzy. Według raportu policji stale przybywa prób samobójczych wśród najmłodszych – jest ich 2,5 razy więcej niż w 2020 roku. W samym 2022 roku na swoje życie targnęły się 2 093 osoby do 18. roku życia, w tym 85 dzieci młodszych niż 13 lat. 

Te statystyki rosną z roku na rok, dlatego właśnie MY – ekipa #DOBRYhasztag chcemy z tym walczyć. Wiemy, że jest też jasna strona Internetu i wierzymy w jej moc. Liczymy, że propagowanie pozytywnych informacji i edukacja przybliży nas do celu jakim jest większa świadomość społeczeństwa na temat skutków hejtu i wykluczenia. 

Z naszymi działaniami chcemy wyjść ze świata online do szkół na terenie całej Polski! 

W ramach akcji będziemy bezpłatnie edukować nastolatków, rodziców i grono pedagogiczne jak bezpiecznie poruszać się po wirtualnym świecie. Wykorzystamy popularność influencerów oraz ich zasięgi, aby uzyskać atencję i uwagę młodych osób. Specjaliści z Instytutu Lema przekażą fachową wiedzę na temat depresji, hejtu i wykluczenia oraz gdzie należy szukać fachowej pomocy.

Statystyki są bardzo niepokojące...

  • – 3 na 4 uczniów spotkało się z przemocą w Sieci.

 

  • – Ponad 30% z nich nigdy nie mówi nikomu o hejcie, z którym się mierzy.

 

  • – Według raportu policji stale przybywa prób samobójczych wśród najmłodszych – jest ich 2,5 razy więcej niż w 2020 roku. W samym 2022 roku na swoje życie targnęły się 2 093 osoby do 18. roku życia, w tym 85 dzieci młodszych niż 13 lat. 

 

  • – Próby samobójcze u dzieci w przedziale wiekowym 7-12 to aż 85 prób rocznie, natomiast w grupie wiekowej 13-18 lat to aż 2008 prób samobójczych!

 

  • – Zamachy na życie zakończone zgonem w grupie wiekowej 7-12 lat to 6 osób w latach 2017-2022. W grupie nastolatków w wieku 13-18 lat próby zakończone zgonem to już aż 150.

 

Przypomnijmy, że Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) szacuje, że za każdą zarejestrowaną próbą samobójczą jest ok. 100-200, które nie trafiają do oficjalnych statystyk.

 

Skala problemu jest ogromna, dlatego nie bój się reagować, gdy widzisz niepokojącą sytuację w swoim otoczeniu!

Dlatego my aktywnie
działamy w sieci

Dobrzy ludzie #dobryhasztag

Tutaj
nas znajdziesz

Udostępnij #dobryhasztag
Udostępnij #dobryhasztag
Udostępnij #dobryhasztag
Partnerzy Partnerzy Partnerzy Partnerzy

Partnerzy akcji

Instytut Lema
Rafał Sonik
Charsznickie Pola Natury
Wielka Wyprawa Maluchów
TT AGE
Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie
Menu